MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 22 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-22 11:45:59 | Autor: Jacek Gibel

Ponad 50 ofiar trzęsienia ziemi w Chinach. Wypadek w Lubelskiem. Dwóch kibiców zastrzelonych w pobliżu stadionu.

Trzęsienia ziemi w Chinach

Ponad 50 osób zginęło, a 300 zostało rannych w wyniku dwóch trzęsień ziemi, które nawiedziły chińską prowincję Gansu. Uszkodzonych zostało co najmniej 5600 domów. Trzęsienia ziemi o sile 5.98 i 5.6 w skali Richtera wywołały szkodę na wartość 198 milionów juanów (104 mln złotych).

Udaremniono próbę wysadzenia elektrociepłowni

Jak poinformowało radio RMF FM, policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy planowali wysadzić elektrociepłownię w Trójmieście. Przy podejrzanych zabezpieczono 20 kilogramów trotylu i 8 ładunków wybuchowych. Sąd nie zdecydował się na aresztowanie mężczyzn.

Kibice się pozabijali

W Argentynie w Buenos Aires, doszło do zamieszek pomiędzy fanami klubu piłkarskiego Boca Juniors. Do zdarzenia w którym zastrzelono 2 kibiców,  doszło w pobliżu stadionu innego klubu piłkarskiego, San Lorenzo tuż przed meczem towarzyskim. Padło około 100 strzałów. Mecz odwołano.

Wypadek na DK 2

Wysokie (Lubelskie) niedaleko Międzyrzeca Podlaskiego, na drodze krajowej nr 2, miał miejsce wypadek w którym czołowo zderzył się samochód osobowy z busem. Droga jest obecnie zablokowana. W samochodzie osobowym jest uwięziona kobieta.