MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 22 lipca

Afganistan Libia Polska prasówka

Dodano 2014-07-22 11:30:33 | Autor: Jacek Gibel

Starcia islamistów z armią libijską. Samobójczy atak na lotnisku w Afganistanie. Alarmy bombowe w urzędach skarbowych.

Starcia islamistów z armią libijską

Co najmniej 16 osób zginęło, a 81 zostało rannych w wyniku starć radykalnych islamistów z armią libijską w mieście Bengazi. Większość ofiar to żołnierze. Według rzecznika armii, starcia wybuchły po ataku islamistów na koszary wojskowe. Bengazi to największe miasto na wschodzie kraju, pozostające pod kontrolą radykalistów od czasu obalenia Muammara Kadafiego w 2011 roku. Jak twierdzą eksperci, Libia stoi na krawędzi wojny domowej.

Samobójczy atak na lotnisku w Afganistanie

Co najmniej cztery osoby, w tym trzech obcokrajowców, zginęły w samobójczym ataku bombowym niedaleko lotniska w Kabulu (Afganistan). Jak donosi agencja Reuters, do zamachu przyznali się talibowie. Obiekt został parę dni temu odbity przez afgańskie wojsko. Lotnisko w Kabulu służy zarówno wojskowym, jak i ludności cywilnej.

Alarmy bombowe w urzędach skarbowych

Kilkanaście urzędów skarbowych w Polsce, m.in. w Krakowie, Szczecinie i Trójmieście, otrzymało e-maile z zapowiedzią alarmów bombowych. Budynki są sprawdzane przez policjantów. Wszystko wskazuje jednak, że to tylko głupi żart. "Otrzymaliśmy e-mailowo zgłoszenie, że w urzędach na terenie całej Polski będą podkładane bomby", mówi Jakub Sawicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. "O godz. 6.50 otrzymaliśmy kolejnego e-maila, że będą to urzędy skarbowe".