MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 22 listopada

kolej Łotwa Wiadomości Włochy

Dodano 2013-11-22 11:23:32 | Autor: Emil Kowalski

Wzrosła liczba ofiar zawalonego dachu supermarketu w Rydze. Nożownik na trasie kolejowej w Warszawie. Społeczeństwo na Ukrainie niezadowolone z decyzji władz. Żałoba we Włoszech.

Tragedia na Łotwie – rośnie liczba ofiar

Zawalił się dach w supermarkecie w Rydze. Według ostatnich doniesień, liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 32 osoby. Ambasada Polska w Rydze  informuje, że wśród ofiar nie ma Polaków. Bilans zabitych będzie wyższy – tak mówią eksperci.

Z „nożem w ręku” na kolej

Pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa ZOO, został wstrzymany ruch kolejowy. Nam moście Gdańskim, pojawił się mężczyzna, który wdrapał się rurę biegnącą wzdłuż mostu kolejowego. Miał ze sobą nóż. Między dworcem Zachodnim a dworcem Gdańskim kursuje wahadłowy pociąg SKM Warszawa. Na zamkniętym odcinku, zorganizowana został komunikacja zastępcza.

Ukraina: Protesty w związku z rezygnacją ze stowarzyszenia z UE

Około 2000 osób protestowało w nocy z czwartku na piątek z powodu rezygnacji Ukrainy ze stowarzyszenia z UE. Protest odbył się na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości. Uczestnicy mają zamiar okupować to miejsce aż do momentu zmiany decyzji władz Ukrainy.

Włochy: Żałoba narodowa

Włoskie władze, ogłosiły dzisiejszy dzień jako dzień żałoby narodowej w związku z tajfunem jaki miał miejsce na Sardynii. W poniedziałkowym kataklizmie zginęło 16 osób, jedna jest poszukiwana, 2500 pozostało bez dachu nad głową.