MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 22 maja

Chiny Malawi prasówka Ukraina

Dodano 2014-05-22 11:14:28 | Autor: Jacek Gibel

31 osób zmarło w wypadku w Chinach. Minister zabił się przed wynikami wyborów. "Ługańska Republika Ludowa" wprowadza stan wojenny.

31 osób zmarło w wypadku w Chinach

W rejonie Xinjiang (Chiny) napastnicy wjechali dwoma samochodami w ludzi gromadzących się na lokalnym rynku. Zginęło 31 osób. Blisko setka została też ranna w wyniku eksplozji, do których doszło niedaleko. Minister Bezpieczeństwa Publicznego nazwał incydent "brutalnym atakiem terrorystycznym".

Minister zabił się przed wynikami wyborów

Jak donosi policja w Malawi, Godfrey Kamanya, jeden z tamtejszych polityków, popełnił samobójstwo. Zbiegło się to z wyborami parlamentarnymi w kraju. Policja twierdzi, że wydarzenie nie miało związku z prawdopodobną utratą posady przez Kamanyę.

"Ługańska Republika Ludowa" wprowadza stan wojenny

Lider samozwańczej "Ługańskiej Republiki Ludowej" Wałerij Bołotow podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego i ogłosił mobilizację - podała agencja Interfax-Zapad. Bołotow poprosił też prezydenta Rosji, Władimira Putina, o wprowadzenie wojsk pokojowych. Jego zdaniem, wojska ukraińskie okupują Republikę, stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców.