MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 22 sierpnia

Egipt Polska prasówka Ukraina

Dodano 2014-08-22 11:28:29 | Autor: Jacek Gibel

Katastrofa drogowa w Egipcie. Zatrucie na obozie w Pomorskiem. Pożar na Ukrainie - wykoleił się pociąg z paliwem.

Katastrofa drogowa w Egipcie

Co najmniej 33 osoby zginęły, a 40 zostało rannych w zderzeniu dwóch autobusów, do którego doszło na Synaju. Wśród ofiar - według służb medycznych - znajduje się czwórka cudzoziemców. Nie ma wśród nich obywateli Polski. Autobusy zderzyły się czołowo. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprzestrzeganie przepisów i kiepski stan dróg.

Zatrucie na obozie w Pomorskiem

Dziewięć osób zatruło się w pensjonacie we Wdzydzach Kiszewskich (Pomorskie). Dzieci, wymiotujące i skarżące się na wysoką gorączkę, trafiły do szpitala w Kościerzynie. To już drugi taki przypadek w tym pensjonacie w ostatnim czasie. Dwa dni temu z objawami zatrucia pokarmowego - najprawdopodobniej salmonelli - do szpitala trafiło 30 podopiecznych ośrodka, w większości dzieci.

Pożar na Ukrainie - wykoleił się pociąg z paliwem

Dziś rano na stacji kolejowej Horodyszcze w obwodzie czerkaskim wykoleił się pociąg wiozący 35 cystern wypełnionych paliwem. W wyniku wypadku doszło do pożaru, który objął 11 z nich oraz lokomotywę. Zniszczone zostały także okoliczne domy - 25 z nich spłonęło całkowicie. Obyło się jednak bez ofiar śmiertelnych. Na miejscu wciąż pracuje 40 pojazdów straży pożarnej.