MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 23 grudnia

prasówka USA Wiadomości Wrocław

Dodano 2013-12-23 11:43:02 | Autor: Emil Kowalski

Pożar we Wrocławiu - 3 osoby nie żyją. Autobus z Polakami uległ wypadkowi – są ranni. Putin udziel kolejnej amnestii. Możliwa interwencja USA w Sudanie Południowym.

Pożar we Wrocławiu - 3 osoby nie żyją

Dzisiaj nad ranem, wybuchł pożar we Wrocławiu przy ul. Bujwida. Ogień płonął w zabudowaniach gospodarczo-garażowych. Niestety są ofiary śmiertelne. Trzy prawdopodobnie bezdomne osoby, zginęły a zostały odnalezione po ugaszeniu pożaru. Pożar miał miejsce około 3 w nocy.

Autobus z Polakami uległ wypadkowi – są ranni

W Czechach doszło do wypadku drogowego autobusu, w którym jechali Polacy. Bus stał na poboczu i uderzył w niego inny pojazd. Cztery osoby zostały ranne, kierowca i trzej pasażerowie. Rany nie są groźne. Polacy jechali prawdopodobnie na święta do domu.

Putin udziel kolejnej amnestii

Tym razem wolność odzyskała członkini grupy "Pussy Riot". Informacja dotarła do jej adwokata rano a artystka dowiedziała się, że jest wolna o godz. 8:00 czasu rosyjskiego. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj więźniarka opuści zakład karny i pojedzie pociągiem do domu.

Możliwa interwencja USA w Sudanie Południowym

Prezydent USA, Barack Obama, zakomunikował, że Stany Zjednoczone, w razie konieczności, są w stanie podjąć się interwencji militarnej w tym kraju. Decyzja Obamy jest podyktowana bezpieczeństwem osób obywatelstwa amerykańskiego, które przebywają w tym kraju. Ewentualna interwencja, dotyczy też, bezpieczeństwa amerykańskich placówek.