MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 23 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-23 11:40:59 | Autor: Jacek Gibel

Rakiety na koreańskim statku. Olkusz jak Wąchock - może zwijać asfalt na noc. Nienaturalnie wielki wirus odkryty w ciele ameby.

Wypadek w Tajlandii - 19 zabitych

Dziewiętnaście osób zginęło w kolizji autobusu z ciężarówką w środkowej części Tajlandii. Rannych jest co najmniej drugie tyle. Po zderzeniu autobus stanął w płomieniach. Policja aresztowała kierowcę ciężarówki.

Korea Północna próbowała przemycić broń

Panamskie służby przeszukujące północnokoreański statek znalazły dwa kadłuby odrzutowców. Pod torbami z cukrem ukryte były także radary i pociski przeciwlotnicze. Kubański rząd powiedział, że to on wysłał broń do Korei, aby została naprawiona. Na statku miało znajdować się 240 ton broni schowanej wśród 10 000 ton cukru. Dostarczanie broni do Korei Północnej jest zakazane sankcjami ONZ.

Marsjanie już są! W formie wirusa

Został odkryty wirus o niespotykanych rozmiarach. Francuscy biolodzy, którzy prowadzą badania nad nim, stwierdzili, że 93% genów wirusa, nigdy nie znaleziono na Ziemi. Został znaleziony w ciele głębokowodnej ameby. Zwykłe wirusy mają 10-20 genów, ten ma aż 2500!

Dostał 900 zł kary bo pokazywał pupę na jeziorze

53-letni mężczyzna pokazywał swoje wdzięki szerokie publiczności składającej się z plażowiczów. Pływał na rowerku wodnym po jeziorze Śniardwy. Nie był trzeźwy i pewnie to mu pomogło na zebranie się na odwagę by popływać tylko w kapeluszu. Na prośbę plażowiczów, Policja musiała dokonać „rewizji” bohatera i wlepiła mu karę…

Nowoczesna ulica w Olkuszu wylana z piasku i asfaltu…

Wykonawca robót drogowych przy ul. Podgrabie, wpadł na innowacyjny pomysł na szybką budowę jezdni. Pokrył tkaniną piasek i zalał go asfaltem. W trakcie prac brakło tkaniny ale to nie przeszkodziło dalszym czynnościom, bowiem jak wiadomo asfalt stwardnieje, więc proces wylewania był kontynuowany. Prace trwało bardzo krótko i efekt był rewelacyjny – mieszkańcy mogą nie tylko jeździć po jezdni ale również ją składać, gdyż źle położony asfalt rozjechał się i jego kawałki leżą na poboczu i można je zrolować jak dywan…