MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 23 sierpnia

Chiny prasówka przegląd Tusk wydarzenia

Dodano 2013-08-23 11:33:41 | Autor: Jacek Gibel

Tusk pozostaje szefem PO. Zbiorowy gwałt na dziennikarce w Indiach. Odkryto masowy grób w Meksyku.

Chińczycy zagrożeni zatruciem arsenem

Blisko 20 milionów Chińczyków mogło być wystawionych na działanie wody zatrutej arsenem. Naukowcy zgromadzili informacje na temat geologii kraju, aby ocenić, które rejony Chin są najbardziej zagrożone. Wyniki opublikowano w magazynie Science. Długotrwała ekspozycja na działanie arsenu może powodować problemy skórne oraz nowotwory skóry, płuc, pęcherza i nerek.

Tusk szefem PO

Działacze Platformy Obywatelskiej zadecydowali, że szefem partii pozostanie Donald Tusk. W wyborach zdobył on 79,58% głosów. Kontrkandydatem był Jarosław Gowin. Uprawnionych do głosowania było ponad 42 tys. zweryfikowanych członków PO.

W Indiach doszło do zbiorowego gwałtu na dziennikarce

Wieczorem, wczorajszego dnia, pięciu nieznanych sprawców zgwałciło 22-letnią dziennikarkę. W tej sprawie zatrzymano już 20 osób. Młoda fotoreporterka wykonywała swoją pracę wraz z kolegą. Mężczyzna został pobity a ona związana a następnie była gwałcona. W Indiach coraz częściej dochodzi do tego rodzaju agresji.

Izrael zbombardował pozycje terrorystów

Koło miejscowości Naameh między Bejrutem a Sydonem, wojska lotnicze Izraela, zbombardowały "pozycje terrorystyczne" Palestyńskiego ugrupowania zbrojnego - Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny. Nie było ofiar. Był to odwet za czwartkowy atak rakietowy z południowego Libanu na terytorium Izraela.

W Meksyku doszło do masakry 12 osób

Za miastem – w Tlalmanalco (przedmieścia miasta Meksyk), odkryto masowy grób. Grób odkryła policja, która szukała nielegalnej broni na jednym z rancz. Prawdopodobnie jest to 12 osobowa grupa osób, która zaginęła 26 maja w barze położonym w okolicach głównej ale i miasta Meksyk, Paseo de Reforma. Istnieje możliwość, że to były przypadkowe ofiary wojny karteli narkotykowych.