MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 23 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-23 11:34:20 | Autor: Jacek Gibel

Azjatycki "królik" zabija. Śmierć kierowcy po zderzeniu z łosiem. Ośmioro rannych w wypadku autobusu szkolnego.

Wypadek autobusu szkolnego w Niedyszu

Osiem osób - opiekunka i siedmioro dzieci - zostało rannych w wypadku autobusu szkolnego, do którego doszło w okolicach Niedysza (Zachodniopomorskie). Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pojazd z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. Kierowca autobusu był trzeźwy. Na miejscu jest policja, badająca przyczyny wypadku.

Co najmniej 25 ofiar tajfunu w Chinach

Tajfun Usagi (z jap. królik) zabił co najmniej 25 osób w chińskiej prowincji Guangdong. W niektórych rejonach odnotowano wichury dochodzące do 180 km/h. Sztorm dotknął blisko 3,5 miliona osób w całych Chinach. Odwołane zostały loty z kilku portów lotniczych w kraju, m.in. z Hongkongu i Shenzhen. Straty w wyniku tajfunu oszacowano już na 3,24 mld juanów (ok. 1,65 mld złotych).

Samochód zderzył się z łosiem

Na wysokości Stargardu Szczecińskiego samochód osobowy zdarzył się z łosiem. Kierowca pojazdu zginął na miejscu. Dokładne okoliczności wypadku nie są znane. Prawdopodobnie jednak łoś przegryzł lub rozerwał część ogrodzenia mającą zapobiegać wchodzeniu zwierząt na ulicę, po czym wtargnął na jezdnię.