MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 23 września

Izrael Polska prasówka Syria

Dodano 2014-09-23 11:22:09 | Autor: Jacek Gibel

Poważny wypadek na DK nr 6. Izrael zestrzelił syryjski samolot. Szkodliwe jajka w proszku w całej Polsce.

Poważny wypadek na DK nr 6

Pięć osób zginęło, a jedna została ranna w wypadku na krajowej "szóstce" - podaje radio RMF FM. Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godziny 16:30 w miejscowości Stara Dąbrowa w woj. pomorskim. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z ciężarówką. Ruch na drodze został już przywrócony. Na miejscu jest prokurator.

Izrael zestrzelił syryjski samolot

Izraelska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła nad Wzgórzami Golan syryjski samolot, który naruszył jej przestrzeń powietrzną. Informację potwierdziły syryjskie siły zbrojne, oceniając to zdarzenie jako akt agresji. Zdaniem jednego z izraelskich dzienników, samolot miał "infiltrować izraelskie terytorium". To pierwsze tego typu zdarzenie od lat 80. ubiegłego stulecia. Według innych źródeł jednak, samolot naruszył przestrzeń powietrzną Izraela przez przypadek.

Szkodliwe jajka w proszku w całej Polsce

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła zarzuty pięciu osobom podejrzanym o produkcję i sprzedaż suszu jajecznego, wytwarzanego bez właściwego reżimu sanitarnego. Jajka w proszku trafiały następnie do producentów żywności w całym kraju. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności za oszustwo, sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób bądź wytwarzanie lub wprowadzanie do obrotu środka spożywczego szkodliwego dla zdrowia bądź życia.