MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-24 12:40:01 | Autor: Jacek Gibel

Znicz olimpijski w kosmosie. Autokar spadł w przepaść. Zatrzymani pseudokibice Cracovii.

Stan Nelsona Mandeli nadal krytyczny

Były prezydent RPA Nelson Mandela (94) nadal znajduje się w stanie krytycznym, powiedział pełniący obecnie tę funkcję Jacob Zuma. Mandela był pierwszym czarnoskórym prezydentem tego kraju.

Znicz olimpijski w kosmosie

Na konferencji prasowej w Gwiezdnym Miasteczku szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej Władimir Popowkin, poinformował, że znicz olimpijski Soczi-2014 po raz pierwszy w historii ruchu olimpijskiego na początku listopada 2013 roku zostanie przetransportowany na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie statku załogowego Sojuz TMA-11M, a następnie wyniesiony w otwartą przestrzeń kosmiczną.

Tragiczny wypadek autokaru w Czarnogórze

W niedzielę wieczorem doszło do wypadku rumuńskiego autokaru w okolicach czarnogórskiego monastyru Morača. W autokarze, który spadł w przepaść, jechało 46 pasażerów. Według informacji policji, 18 osób nie żyje, a 28 jest rannych. Część pasażerów ma poważne obrażenia, a ich stan określono jako krytyczny.

Pseudokibice, którzy terroryzowali mieszkańców Krakowa zostali zatrzymani

Trzy osoby trafiły od aresztu spośród siedmiu zatrzymanych pseudokibiców, którzy napadli mieszkańców Podgórza w Krakowie. Byli to zwolennicy Cracovii. Podczas przeszukań policjanci znaleźli u sprawców noże, pałki i gaz łzawiący, które służyły do terroryzowania ofiar.

Nagrobek spadł na 6-latka

W Kościerzynie, na małego chłopca, który przyszedł na cmentarz ze swoim dziadkiem, spadła duża granitowa płyta nagrobku. Dziecko doznało poważnego urazu wątroby i tuż po dowiezieniu do szpitala w Gdańsku, zostało operowane. Jest w śpiączce. Do wypadku doszło wczoraj popołudniu.