MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 czerwca

Elbląg Gdańsk prasówka Warszawa

Dodano 2014-06-24 11:19:33 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek pod Warszawą. Wojskowi zatrzymani w związku z korupcją. Wypadek pod Brodnicą - dwoje ratowników nie żyje.

Wypadek pod Warszawą

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 8 w Markach pod Warszawą. W samochód osobowy uderzył autobus, a później ciężarówka. Droga przez dłuższy czas była nieprzejezdna, a jedyny ruch odbywał się pasem do skrętu w prawo. Wszyscy poszkodowani - kierowca i trzy pasażerki autobusu - zostali zabrani do szpitala.

Wojskowi zatrzymani w związku z korupcją

Czternaśnie osób, w tym ośmiu żołnierzy zatrzymała Żandarmeria Wojskowa z Elbląga i policjanci z Gdańska. Wszyscy są podejrzani o popełnienie przestępstw w związku z zamówieniami publicznymi dla Marynarki Wojennej na wartość ponad miliona złotych. Wojskowi przyjmowali łapówki w związku z naprawami okrętów Marynarki Wojennej. Współpracujące z nimi osoby to pracownicy prywatnych firm.

Wypadek pod Brodnicą - dwoje ratowników nie żyje

W Bobrowie (woj. kujawsko-pomorskie) karetka zderzyła się z samochodem osobowym. W wypadku zginęło dwoje ratowników. Ambulans, który według ustaleń nie jechał na sygnale, wiózł do szpitala dwoje chorych. Przewożonym nic się nie stało, natomiast kierowca auta osobowego, ranny w wypadku, został przewieziony do placówki. Droga jest całkowicie zablokowana.