MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-24 11:43:13 | Autor: Jacek Gibel

"Może byś tak Damian wpadł popedałować?" - na pewno nie w Kamerunie! Czterech uchodźców zatonęło w Indonezji. Polak zasztyletowany w Irlandii.

22 ofiary strzelaniny w Meksyku

Co najmniej 20 uzbrojonych członków gangu zginęło w starciach z meksykańską policją w stanie Michoacan. W strzelaninie zginęło też dwóch policjantów. Ataki wszczęte zostały przez narkotykowy gang Rycerzy Templariuszy dzień po tym, jak gangsterzy zastrzelili pięciu demonstrantów protestujących przeciwko brutalnym akcjom kartelu.

Dwa lata więzienia za pedałowanie

Kameruńczyk Joseph Ombga został skazany na dwa lata więzienia za akty homoseksualne z nieletnim. Jego partner otrzymał karę jednego roku w zawieszeniu. Wydarzenia te poprzedziło morderstwo aktywisty Erica Lembembe, który walczył o prawa homoseksualistów w Kamerunie. To afrykańskie państwo jest jednym z najbardziej nietolerancyjnych w tej kwestii na świecie.

ONZ sprawdza Syrię

Specjaliści z ramienia ONZ ds. broni chemicznej, wraz z wysokim przedstawicielem sekretarza generalnego ds. rozbrojenia Angeli Kane oraz szefa grupy inspektorów Oke Selstrema, w ciągu dwóch dni podczas wizyty będą badać sprawę użycia broni chemicznej w tym kraju. Będą prowadzone rozmowy z syryjskim MSZ.

W Irlandii zasztyletowano Polaka

Do tragedii doszło w domu w irlandzkim Ennis (hrabstwo Clare). Policja otrzymała informację około 1 w nocy. Rannego przetransportowano śmigłowcem do Cork University Hospital. Niestety, 31-latek zmarł w drodze do szpitala. Zatrzymano 3 osoby. Z pierwszego piętra (tam dokonano zbrodni) budynku ofiary próbował uciec jeden z prawdopodobnych sprawców, który wyskakując z okna, złamał nogę.

Łódź zatonęła u wybrzeży Jawy - czterech martwych

Co najmniej cztery osoby utopiły się po tym, jak łódź wioząca uchodźców szukających azylu w Australii zatonęła u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Jawa. Uratowanych zostało przynajmniej 157 innych osób. Jawa jest punktem tranzytowym szmuglerów ludzi. Przed tygodniem australijski rząd wprowadził w życie nową politykę azylów, według której podróżujący łodzią mają być przesiedlani do Papui Nowej Gwinei.