MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-24 11:30:46 | Autor: Jacek Gibel

Emerytury skumulowane, ale fiskus więcej zabierze. Gimnazjalistka z ponad 5 promilami alkoholu w wydychanym powietrzu. 14-latka zgwałcona i spalona.

Wyższy podatek za wstrzymane emerytury?

W przyszłym roku ZUS wypłaci skumulowane, wcześniej wstrzymane świadczenia emerytalne. Chodzi o osoby, których emerytura została zawieszona na mocy przepisów uznanych za niekonstytucyjne. Emerytów czeka jednak nieprzyjemna niespodzianka - wyższa, bo skumulowana emerytura może oznaczać przekroczenie progu dochodowego, co wiąże się z wyższym podatkiem. Przekroczenie kryterium dochodowego może wiązać się także między innymi z niemożnością skorzystania z pomocy społecznej. Jak zauważył poseł Stanisław Szwed, "seniorzy po raz kolejny będą karani za błędy rządu".

Pijane 15-latki w szkole

5,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykryto u 15-letniej uczennicy szkoły w Bezledach (woj. warmińsko-mazurskie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że gimnazjalistka przed pójściem do szkoły wypiła 6 puszek piwa. Dwie kolejne - w celu spożycia na lekcji - miała ze sobą. O incydencie policję powiadomiła dyrektorka gimnazjum.

Brutalne morderstwo na 14-latce

14-letnia dziewczyna została brutalnie zgwałcona przez troje nieletnich, a następnie podpalona po tym, jak zagroziła, że wyda sprawców. Do zdarzenia doszło w wiosce Orai na północy Indii. Dziewczyna, u której poparzone zostało 80 procent powierzchni ciała, zmarła na skutek odniesionych ran. Gwałty w Indiach to ostatnio bardzo popularne zjawisko. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia doszło do co najmniej trzech upublicznionych gwałtów na nieletnich.