MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 października

Polska prasówka Rosja Szwecja UE

Dodano 2014-10-24 11:22:50 | Autor: Jacek Gibel

Szwedzi odwołują akcję poszukiwawczą. UE uzgodniła ramy polityki klimatycznej. Poważny wypadek w Warszawie.

Szwedzi odwołują akcję poszukiwawczą

Szwedzkie wojsko odwołało prowadzoną od ponad tygodnia operację poszukiwania obcego podwodnego obiektu na obszarze archipelagu sztokholmskiego. W akcji brało udział ponad 200 żołnierzy. Zdaniem jednego ze szwedzkich dzienników, obiekt - miniokręt podwodny - mógł być powiązany z rosyjskim tankowcem NS Concord, przebywającym od kilku dni na wodach w pobliżu Szwecji.

UE uzgodniła ramy polityki klimatycznej

Ograniczenie emisji CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990 - taką decyzję podjęli przywódcy państw Unii Europejskiej podczas wczorajszego posiedzenia. Mniej zamożne kraje Unii, w tym Polska, zostaną obciążone kosztami nowej polityki klimatycznej w mniejszym stopniu. Nowe porozumienie przewiduje też, że udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii elektrycznej w UE wyniesie co najmniej 27 proc. w 2030 r. Obecnie jest to ok. 14 proc.

Poważny wypadek w Warszawie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku samochodowym, do którego doszło dziś w Warszawie. Na Trasie Łazienkowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe - audi i skoda - oraz samochód dostawczy. Na trasie utworzył się ogromny korek w kierunku Pomnika Lotnika. Dwa pasy są zablokowane. Kierowcy omijają miejsce wypadku buspasem. Okoliczności wypadku bada policja.