MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 24 stycznia

Brazylia prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2014-01-24 11:10:22 | Autor: Jacek Gibel

Kobieta i chłopiec przejechani przez samochód cudem przeżyli. Mróz zbiera żniwa - są ofiary śmiertelne. Dobre wyniki testów przepływu gazu łupkowego koło Gdańska.

Kobieta i chłopiec przejechani przez samochód cudem przeżyli

56-letnia Brazylijka i jej wnuczek zostali przejechani przez samochód, gdy szli chodnikiem. Pojazd m.in. przetoczył się dwukrotnie po chłopcu i przejechał nogi kobiecie. Oboje przeżyli jednak wypadek, a nawet wyszli z niego bez poważniejszych - jak na tego typu zdarzenie - obrażeń.

Mróz zbiera żniwa - są ofiary śmiertelne

Trzy osoby zamarzły tej nocy na śmierć, a trzy kolejne zatruły się tlenkiem węgla - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Poza tym 6 tysięcy polskich gospodarstw domowych jest bez prądu. Awarie mają zostać usunięte do południa. Od początku roku w kraju z powodu wychłodzenia organizmu zmarło już 12 osób.

Dobre wyniki testów przepływu gazu łupkowego koło Gdańska

San Leon Energy pomyślnie zakończył testy przepływu gazu łupkowego w odwiercie Lewino 1G2 w ramach koncesji Gdańsk W. Było to najbardziej zachęcające pionowe wiercenie w poszukiwaniu gazu w Polsce do tej pory. W tym roku ma się odbyć jeszcze około 30 podobnych odwiertów w całym kraju.