MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 25 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-25 11:44:17 | Autor: Jacek Gibel

Pociąg wykoleił się w Hiszpanii. Katastrofa budowlana w Bangladeszu - aresztowano burmistrza. 17-latka chciała popełnić samobójstwo - na szczęście została uratowana.

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii

W okolicach hiszpańskiego miasta Santiago de Compostella doszło wczoraj wieczorem do katastrofy kolejowej. Cztery kilometry przed granicami miasta wykoleił się pociąg pasażerski. Zginęło 77 osób, a około 140 zostało rannych. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Pociąg jechał około 190km/h, podczas gdy dozwolona prędkość wynosiła 80km/h.

Burmistrz aresztowany po katastrofie budowlanej

Burmistrz bangladeskiego miasta Szabhar został aresztowany wczoraj wieczorem. Trzy miesiące temu w mieście zawalił się budynek kompleksu Rana Plaza, którego budowę zatwierdził burmistrz Mohammad Refayet Ullah. Do kompleksu dobudowano nielegalnie trzy piętra. Pod gruzami zginęło wtedy 1129 osób, a 2500 odniosło obrażenia. Była to jedna z największych katastrof budowlanych na świecie.

17-latka nie chciała chodzić do szkoły i dlatego próbowała popełnić samobójstwo

Do zdarzenia doszło dzisiaj w okolicach Reszla w woj. warmińsko-mazurskim. Nastolatka, w lesie próbowała targnąć się na swoje życie. Sama zadzwoniła po policję. Chciała powiesić się za pomocą paska na drzewie. Cały czas, dyżurny policjant utrzymywał rozmowę z samobójczynią tak aby zlokalizowano jej położenia. Dziewczyna, zdążyła zrobić sobie krzywdę, lecz w porę została znaleziona i na skutek reanimacji policjantów przybyłych na miejsce w lesie, została uratowana. Obecnie przebywa w szpitalu.