MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 25 listopada

Kamysz Łotwa Rosja Ryga USA

Dodano 2013-11-25 11:32:28 | Autor: Emil Kowalski

Minuta ciszy po katastrofie w Rydze. Stawka za godzinę pracy 10 zł? Nie tylko USA podsłuchiwało Angelę Merkel. Rosja zażąda pieniędzy za pożar w ambasadzie. 

Rosja zażąda pieniędzy za pożar w ambasadzie

Rosjanie wycenili, że straty po Marszu Niepodległości jaki miał miejsce 11 listopada, wynoszą 11 tys. dolarów i takiej właśnie sumy, Rosjanie będą się domagać od strony Polskiej. Sprawcami tych zniszczeń są Polacy – uczestnicy Marszu.

Nie tylko USA podsłuchiwało Angelę Merkel

Jak pisze   niemiecki tygodnik "Focus”, Angela Merkel była podsłuchiwana przez Chiny, Rosję i Koreę Płn. Oraz Wielką Brytanię. Tak więc nie tylko amerykanie naruszyli zasady. Gazeta pisze również, że w niemieckiej stolicy od lat regularnie wzrasta liczba operacji szpiegowskich.

Stawka za godzinę pracy 10 zł?

Minister Władysław Kosiniak Kamysz, chce aby minimalna stawka godzinowa w przypadku umowy-zlecenie, wynosiła 10 zł. Jak mówi – „pomoże to znacznej części ludzi, którzy pracują za kwotę poniżej godności”. Właśnie to ma być uzasadnieniem.

Minuta ciszy po katastrofie w Rydze

Ryga na Łotwie – tragedia pochłonęła 54 osoby. Do tragedii doszło w czwartek wieczorem. Wśród ofiar są strażacy, którzy ratowali życie klientów. Dzisiaj o godz. 11:00 ruch w stolicy Łotwy zamarł. Dzisiaj jest ostatni dzień żałoby narodowej rozpoczętej w sobotę.