MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 25 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-25 11:15:28 | Autor: Jacek Gibel

Wciąż brak zakazu handlu w niedzielę. Napastnik z Fryburga zatrzymany. Białystok - otwarcie fragmentu obwodnicy.

Nie będzie zakazu handlu w niedzielę

Jak informuje "Rzeczpospolita", autorzy obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę zebrali pod nim zbyt mało podpisów. Oznacza to, że projekt nie trafi do Sejmu. Problemy ma też podobny projekt złożony w parlamencie przez posłów, który do tej pory - jak twierdzą politycy PiS, ze względu na blokadę przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz - nie przeszedł nawet pierwszego czytania.

Zakładnicy z restauracji uwolnieni

36-letni napastnik, który wziął 12 krewnych i znajomych jako zakładników w jednej z restauracji we Fryburgu, został zatrzymany. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. 36-latek wielokrotnie naruszał w przeszłości przepisy o broni i środkach odurzających. Żadnemu z zakładników nic się nie stało.

Cztery kilometry obwodnicy Białegostoku otwarte

Dziś w południe ma zostać otwarty fragment wewnętrznej obwodnicy Białegostoku, tzw. trasy generalskiej. Ma to pomóc w wyprowadzeniu ciężkiego ruchu z centrum miasta. Budowa przedłużenia ul. gen. Andersa rozpoczęła się w 2011 roku. Według pierwszych zapowiedzi, inwestycja miała zakończyć się około 20 września, potem była mowa o końcu zeszłego miesiąca, ostatecznie termin wyznaczono na 8 października, jednak on też nie został dotrzymany.