MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 26 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-26 12:00:13 | Autor: Jacek Gibel

Chińska misja powróciła z kosmosu. Rzeź w Chinach. 11-latek utonął w Elblągu.

Chińska misja załogowa powróciła na Ziemię

Po piętnastu dniach w kosmosie, chińska misja Shenzhou-10 powróciła na Ziemię. Wyprawa do centrum badawczego Tiangong-1 była najdłuższą chińską misją załogową. Chiny planują w przyszłości umieścić na stałe zaludnioną stację kosmiczną nad Ziemią.

Brazylijski rząd ugina się przed protestującymi

Brazylijski kongres odrzucił poprawkę do konstytucji, będącą przedmiotem protestów w całym kraju. PEC 37 miała ograniczyć możliwości federalnych prokuratorów w kwestii śledztw, co mogło zwiększyć korupcję w kraju. Poprawka przepadła stosunkiem głosów 430-9.

Rzeź w Chinach

27 osób nie żyje – to bilans rzezi do jakiej doszło zamieszek w chińskim Regionie Autonomicznym Sinciang-Ujgur. Dzisiaj rano w jednym z niewielkich miast grupy ludzi z bronią białą zaczęły atakować komisariaty, siedzibę miejscowej administracji i plac budowlany. W wyniku ataku zginęło 9 policjantów i 8 cywilów. Policji udało się zlikwidować 10 bojówkarzy.

W Elblągu utonął 11-latek

Godzinę trwały poszukiwania 11-latka i po ich wznowieniu (godz. 9), około 10 rano, odnaleziono ciało dziecka. Znajdowało się w zaroślach, około 200 metrów od miejsca, gdzie zostało zgłoszone utonięcie. Chłopiec z dwójką innych dzieci bawił się przy kanale technicznym. Do tragedii doszło przy odnodze rzeki Elbląg.