MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 26 czerwca

Irak Polska praca prasówka Syria

Dodano 2014-06-26 11:19:20 | Autor: Jacek Gibel

150 uczniów porwanych. Najnowsze dane dotyczące bezrobocia. PiS chce wotum nieufności.

150 uczniów porwanych

Terroryści z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu porwali 150 kurdyjskich uczniów wracających z Aleppo w Syrii. Nastolatkowie pisali tam egzaminy końcowe, ponieważ władze kraju nie chciały stworzyć ośrodka dla Kurdów w innym rejonie Syrii. Jednemu z chłopców udało się uciec. Mówi, że terroryści indoktrynują młodych Kurdów, brutalnie motywując do udziału w dżihadzie.

Najnowsze dane dotyczące bezrobocia

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane. Stopa bezrobocia zarejestrowanego spadła do 12,5 procenta, co oznacza spadek o 1,1 punktu procentowego w stosunku do maja 2013 roku i o 0,5 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego miesiąca. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu maja wyniosła 1 986,7 tys. osób. Jak zapowiada minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz, w wakacje stopa bezrobocia może spaść poniżej 12%.

PiS chce wotum nieufności

Klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu - poinformował szef partii, Mariusz Błaszczak. Według nieoficjalnych informacji, kandydatem PiS na premiera ma być prof. Piotr Gliński. Aby wniosek został przyjęty, musi uzyskać poparcie co najmniej 231 posłów. Opozycja ma zaledwie 225 głosów (w tym PiS 136), koalicja PO-PSL - 235.