MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 26 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-26 11:35:14 | Autor: Jacek Gibel

Plany zwiększenia płacy minimalnej. Wypadek w kopalni - trzy ofiary. Prawdopodobne akcje wojskowe w Syrii.

Bestia z Meksyku zabija kolejne osoby

Co najmniej pięć osób zginęło, a 35 zostało rannych (w tym 16 ciężko) w wypadku meksykańskiego pociągu towarowego zwanego "La Bestia". Był to popularny środek transportu dla emigrantów z Ameryki Środkowej, pragnących dostać się na terytorium USA. Na dachu pociągu często przebywały nawet setki osób.

OPZZ chce godzinowej płacy minimalnej

11 złotych brutto za godzinę - przynajmniej tyle zdaniem OPZZ powinni zarabiać Polacy niezależnie od formy zatrudnienia. Pomysł ma pomóc w zwalczaniu złych skutków umów cywilnoprawnych. Tego typu rozwiązania funkcjonują między innymi za zachodnią granicą. Minimalne wynagrodzenie powinno, zdaniem OPZZ, wynosić połowę średniej pensji. Dziś byłoby to ponad 1900 złotych.

Interwencja wojskowa w Syrii – dołączy Wlk. Brytania

Jest tworzona amerykańska grupa morska, która może dokonać akcji wojskowych w Syrii. Do niej w ciągu najbliższych dni mają dołączyć okręty Wlk. Brytanii. Powodem interwencji jest użycie broni chemicznej przez rząd syryjski. Jednak nadal nie została podjęta ostateczna decyzja o takiej akcji.

Podczas wypadku w Dublinie zginął Polak

Trwają poszukiwania rodziny pracownika polskiego pochodzenia, który pracował na śmieciarce. 43-latek zginął w Dublinie, zmiażdżony przez zgniatarkę do odpadów zamontowaną w samochodzie. Istnieją przypuszczenia, że Polak był bezdomny.

Doszło do wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła

Pod ziemią zginęło trzech pracowników. Czwarty z nich jest w szpitalu. Jego stan jest stabilny. Mężczyźni pracowali na poziomie 320 metrów poniżej gruntu. Spadł na nich montowany właśnie kabel.