MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 26 września

Chiny Polska prasówka szkoła

Dodano 2014-09-26 11:16:16 | Autor: Jacek Gibel

Czwórka dzieci zasztyletowana w szkole. Zbrodnia na Dolnym Śląsku - zatrzymano syna ofiary. Zeszłotygodniowy atak w Chinach - znamy bilans ofiar.

Czwórka dzieci zasztyletowana w szkole

Czworo dzieci zginęło w ataku nożownika w jednej ze szkół w chińskim rejonie Guangxi. Policja poszukuje napastnika, którym najprawdopodobniej jest 56-letni mężczyzna. To już drugi taki incydent w tym miesiącu. Wcześniej troje uczniów zginęło, a sześcioro zostało rannych w prowincji Hubei.

Zbrodnia na Dolnym Śląsku - zatrzymano syna ofiary

59-letnia kobieta została wczoraj brutalnie zamordowana w Głogowie na Dolnym Śląsku. Policja zatrzymała jej 37-letniego syna, który może mieć związek ze sprawą. Mężczyzna jeszcze dziś zostanie przesłuchany. Śledczy zakładają, że sprawcą był bliski ofiary. Szczegóły zbrodni pozostają nieujawnione, jednak według informacji, które pozyskały media, są one wyjątkowo drastyczne.

Zeszłotygodniowy atak w Chinach - znamy bilans ofiar

50 osób, w tym 40 protestujących, 6 cywili i 4 policjantów zginęło w zeszłotygodniowym ataku w chińskiej prowincji Xinjiang. Policja nazywa incydent "poważnym atakiem terrorystycznym". Choć do zdarzenia doszło w niedzielę, bilans ofiar został podany dopiero wczoraj. Chiny oskarżają o napięcia w regionie lokalną mniejszość muzułmańską, która miała wysadzić się w powietrze w pobliżu sklepów i posterunków policji.