MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-27 11:44:43 | Autor: Jacek Gibel

Jubileusz w Teksasie. Mysz z jednej kropli krwi. Zatrzymano niedoszłą terrorystkę.

Mysz sklonowana z kropli krwi

Japońskim naukowcom udało się sklonować mysz z pojedynczej kropli krwi. Genetycy z Riken BioResource Center stworzyli ostatnio 600 identycznych kopii genetycznych myszy. Badania są nakierowane na wielkoskalową produkcję wysokiej jakości zwierząt dla celów hodowlanych i utrzymywania ciągłości gatunków.

500. kara śmierci w Teksasie

W amerykańskim stanie Teksas dokonano wczoraj pięćsetnej egzekucji od momentu przywrócenia kary śmierći w 1982 roku. Jubileuszową ofiarą była 52-letnia Kimberly McCarthy, uśmiercona poprzez zastrzyk pentobarbitalu. W Teksasie notuje się blisko 40% wszystkich egzekucji w kraju.

Ekwador udzieli azylu szpiegowi z USA?

Władze Ekwadoru przekazały amerykańskiemu obywatelowi Edwardowi Snowdenowi dokument upoważniający do wjazdu do tego południowoamerykańskiego kraju – poinformowała spółka Univision z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która nadaje w języku hiszpańskim. Według jej danych dokument jest datowany na 22 czerwca. Podpisał go konsul Ekwadoru w Londynie Fidel Narváez. – pisze polish.ruvr.ru

W Strzelcach Opolskich zatrzymano niedoszłą terrorystkę

Zatrzymano kobietę, która wczoraj wysłała e-mail z informacją o podłożeniu bomby do szpitala w Strzelcach Opolskich. Groziła w nim, że na terenie placówki o godz. 15 wybuchnie bomba. Okazało się, że to była 24-latka powiatu strzeleckiego.

W Cyprze otworzą banki

W południe mają zostać otwarte banki dla swoich klientów. Będą pracować kilkanaście godzin. Wysokość przelewów i wypłat będzie ograniczona. Zostanie też ustalony limit wywozu pieniędzy za granice kraju.