MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 czerwca

Boliwia Indie prasówka UE Ukraina

Dodano 2014-06-27 11:18:12 | Autor: Jacek Gibel

Atak szaleńca na lotnisku. Druga część umowy UE-Ukraina. Eksplozja gazociągu w Indiach.

Atak szaleńca na lotnisku

Na lotnisku międzynarodowym w La Paz (Boliwia) mężczyzna ranił nożem kuchennym 11 osób. Stan 9 z nich ocenia się jako ciężki. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych czasu lokalnego w terminalu przylotów. Napastnik zaatakował sprzedawcę biletów, a później wykrzykiwał, że chce polecieć na Jowisza, ale nie pozwalają mu wsiąść do samolotu. Mężczyznę, obezwładnionego przez policję, czekają teraz badania psychiatryczne.

Druga część umowy UE-Ukraina

Ukraina podpisała z Unią Europejską drugą część umowy stowarzyszeniowej, dotyczącą utworzenia strefy wolnego handlu oraz współpracy w dziedzinie gospodarki, wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Pierwsza, polityczna część umowy podpisana została w marcu tego roku. Podczas szczytu odbywającego się w Brukseli, umowy stowarzyszeniowe z Unią podpisały także Gruzja i Mołdawia.

Eksplozja gazociągu w Indiach

Co najmniej 14 osób zginęło w eksplozji rurociągu gazowego w indyjskim stanie Andhra Pradesh. Rannych zostało co najmniej 10 osób. Do wybuchu doszło w piątek, w godzinach porannych. Przyczyna eksplozji nie jest znana. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. To już drugi tak poważny wypadek w Indiach w tym miesiącu. Wcześniej sześć osób zginęło na skutek wycieku trującego gazu w fabryce stali w stanie Chhattisgarh.