MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 grudnia

Częstochowa Irak Wiadomości Wypadki

Dodano 2013-12-27 11:30:13 | Autor: Emil Kowalski

Ksiądz potrącił kobietę. Tragiczny wypadek w Częstochowie – wrócił by zobaczyć ofiarę. Zamach bombowy w Libanie. USA dozbrajają Irak.

Ksiądz potrącił kobietę

W centrum Łowicza miał miejsce wypadek w wyniku którego potrącona została 41-letnia kobieta. Samochodem kierował 66-letni ksiądz, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie może grozić nawet 12 lat więzienia. Sprawę bada policja. Kobieta przebywa w szpitalu.

Tragiczny wypadek w Częstochowie – wrócił by zobaczyć ofiarę

Na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku w wyniku którego został zabity leżąc mężczyzna. Sprawca – kierowca samochodu, najpierw uciekł z miejsca tragedii a potem wrócił już jako pieszy aby zobaczyć akcję ratowniczą. Samochód zaparkował nieopodal. Rozpoznali go świadkowie i kierowca został aresztowany.

Zamach bombowy w Libanie

W Bejrucie doszło do wybuchu bomby w restauracji i kawiarni w biznesowej części miasta. W wyniku zamachu 50 osób odniosło rany i pięć osób poniosło śmierć. W eksplozji w stolicy Libanu śmierć poniósł m.in. były minister finansów i doradca byłego premiera Saada Haririego, Mohammed Szatah.

USA dozbrają Irak

Rakiety klasy „ziemia-powietrze” otrzymała armia Iracka. Pomoc militarna USA, ma związek z walką z ekstremizmem, który ogarnął kilka rejonów w kraju. Dostawa broni do tego kraju została zrealizowana w ramach porozumienia do jakiego doszli politycy obu krajów w Waszyngtonie w w listopadzie bieżącego roku.