MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 listopada

Bieńkowska Komorowski Neverquest polityka rząd Tusk

Dodano 2013-11-27 11:35:22 | Autor: Emil Kowalski

Rekonstrukcja rządu Tuska - powołania ministrów przez Prezydenta. Wirus atakuje banki. Zatonęła łódź z emigrantami u wybrzeży Wysp Bahama. Rosjanie walczą z ekstremistami.

Rekonstrukcja rządu Tuska - powołania ministrów przez Prezydenta

Bronisław Komorowski oficjalnie powołał na swoje stanowiska nowych ministrów: Elżbietę Bieńkowska – wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Mateusza Szczurek -  minister finansów, Maciej Grabowski - minister środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska -minister edukacji i Andrzej Biernat na minister sportu.

Wirus atakuje banki

Neverquest – tak nazwano wirusa atakującego banki na całym świecie. To nowy koń trojański jaki ostatnio się pojawi ł w sieci. Zainfekował już kilkanaście komputerów bankowości online. Wirus posiada możliwość samopowielania się. Służy do do obchodzenia zabezpieczeń systemów bankowych

Zatonęła łódź z emigrantami u wybrzeży Wysp Bahama

Nie wiadomo ile było ofiar. Jacht prawdopodobnie wpadł na rafę koralową. Emigranci płynęli około 9 dni w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Szacuje się, że na statku znajdowało się ponad 100 emigrantów.

Rosjanie walczą z ekstremistami

Moskwa: Aresztowano członków ugrupowania At-Takfir wal Hijra. Podczas akcji skonfiskowano znaczną ilość broni i ładunków wybuchowych. Organizacja utworzona została w Egipcie i jest związana z Al.-Kaidą.

zdj. Flickr