MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 maja

Chiny prasówka Ukraina Wietnam Wrocław

Dodano 2014-05-27 11:41:14 | Autor: Jacek Gibel

35 ofiar ataku na ciężarówkę. Czteroosobowa rodzina z Wrocławia nie żyje. Wietnamska łódź zatopiona - oskarżenia w kierunku Chin.

35 ofiar ataku na ciężarówkę

35 osób zginęło na skutek ostrzału ciężarówki, która przewoziła rannych separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Kolejne 15 osób jest rannych. Według innego z separatystów, to bilans całonocnych starć, a nie tylko tego jednego ataku.

Czteroosobowa rodzina z Wrocławia nie żyje

Zwłoki dwóch kilkuletnich dziewczynek oraz ich rodziców znaleziono w mieszkaniu na ulicy Ślicznej we Wrocławiu. Kobieta i dzieci miały rany kłute, mężczyznę znaleziono powieszonego. Na miejscu jest policja i prokurator, prowadzący czynności wyjaśniające. Funkcjonariuszy zawiadomili sąsiedzi, których niepokoiła głośna muzyka dobiegająca z mieszkania.

Wietnamska łódź zatopiona - oskarżenia w kierunku Chin

Wietnam i Chiny oskarżają się wzajemnie o zatopienie łodzi rybackiej należącej do pierwszego z krajów. Łódź zderzyła się z chińskim statkiem na spornych wodach Morza Południowochińskiego, w pobliżu chińskiej platformy wiertniczej. Załoga zatopionej łodzi została uratowana przez inne wietnamskie jednostki znajdujące się w okolicy zdarzenia.