MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 października

Korea Nigeria Polska prasówka

Dodano 2014-10-27 11:22:33 | Autor: Jacek Gibel

Karambol na obwodnicy Warszawy. Boko Haram znowu atakuje. Kara śmierci dla kapitana łodzi?

Karambol na obwodnicy Warszawy

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło ok. godziny 8:00 na obwodnicy Warszawy. Przy zjeździe z drogi S2 na ul. Puławską zderzyło się sześć samochodów. Oprócz trzech osób, które zostały zabrane do szpitala, kilka przebadano również na miejscu. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policja bada przyczyny wypadku, jednak prawdopodobnie duży wpływ na karambol miała gęsta mgła, która od rana utrzymuje się w stolicy.

Boko Haram znowu atakuje

Islamistyczna sekta Boko Haram (w wolnym tłumaczeniu: zachodnia edukacja jest zakazana) przypuściła kolejny atak na Nigerię. W północno-wschodniej części kraju porwanych zostało około 30 dzieci, a co najmniej 17 osób zginęło w czwartkowym ataku na wioskę Mafa. Jak donosi nowy raport Human Rights Watch, grupa odpowiedzialna jest za ponad 500 uprowadzeń dzieci i kobiet od 2009 roku.

Kara śmierci dla kapitana łodzi?

Południowokoreańska prokuratura żąda kary śmierci dla kapitana łodzi, która zatonęła w kwietniu. Zdaniem prokuratury,  kapitan Lee Joon-seok, oskarżony o zabójstwo, nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Katastrofa łodzi spowodowała śmierć ponad 300 osób, w większości uczniów przebywających na szkolnej wycieczce. Trzech innych członków załogi może zostać skazanych na dożywocie. Ostatni wyrok śmierci w Korei Południowej wykonano w 1997 roku.