MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-27 11:26:44 | Autor: Jacek Gibel

Dżuma znów atakuje. Liberyjczycy jak jeden mąż - NIKT nie zdał egzaminu na studia. Polacy otrzymali wadliwą broń.

Ofiara dżumy w Kirgistanie

15-letni chłopiec zmarł w Kirgistanie z powodu dżumy. Jest to pierwszy przypadek tej choroby w kraju od 30 lat. Nastolatek został ukąszony przez zainfekowaną pchłę. Kwarantanną objęto ponad 100 osób. W średniowieczu dżuma zabiła ponad 25 milionów osób w Europie. Teraz choroba jest stosunkowo rzadka.

100% NIEzdawalność egzaminu na studia

Ani jeden z blisko 25 tysięcy uczniów nie zdał egzaminu na studia na University of Liberia, jeden z dwóch uniwersytetów państwowych w kraju. Oznacza to, że uczelnia w nadchodzącym roku akademickim nie będzie miała studentów pierwszego roku.

21 osób rannych w Bochni

Na drodze krajowej 94 w Łapczycy koło Bochni (woj. małopolskie), we wtorek doszło do zderzenia busu z tirem. W efekcie tragedii, zostało rannych 21 osób. Wśród nich jest 20 pasażerów busa. Na drodze pracują cztery zastępy straży pożarnej.

Polskie wojsko otrzymało wadliwe rakiety

Pociski przeciwpancerne SPIKE firmy Rafael, które to WP zakupiło 10 lat temu. Rakiety zostawiają dym co umożliwia ich szybką identyfikację. MON, chce ich naprawy ze strony producenta. MON i i Służba Kontrwywiadu Wojskowego, badają w jaki sposób doszło do zakupu wadliwej broni.

2 dni interwencji w Syrii

Właśnie tak krótko miałaby trwać akcja wojskowa, w której głównymi siłami są wojska USA, w Syrii. Miałoby dojść do ostrzału rakietami typu Tomahawk. Ewentualna akcja desantowa wojsk lądowych oraz lotnicza, na chwilę obecną nie wchodzi w rachubę.