MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 27 stycznia

Izrael Syria Ukraina Wiadomości

Dodano 2014-01-27 11:35:08 | Autor: Emil Kowalski

Makabryczna śmierć matki i dwójki dzieci.17 ofiar mrozów w Polsce. Izrael atakuje Syrię. Stan wyjątkowy na Ukrainie?

Makabryczna śmierć matki i dwójki dzieci

W miejscowości Lipa koło Stalowej Woli została zamordowana 38-letnia matka i jej dwoje dzieci: 6-letni syn i 9-letnia córka. Ciała odnalazła 12-letnia córka, która w niedzielę wróciła do domu. Dzisiaj poinformowano, że sekcja zwłok odbędzie się jutro. Ofiary miały rany kłute na szyi prawdopodobnie od noża.

17 ofiar mrozów w Polsce

W miniony weekend na terenie naszego kraju zamarzło 17 osób. Tak informuje Komenda Główna Policji. Podczas tegorocznej zimy, w miesiącu styczniu, liczba ofiar mrozów w Polsce osiągnęła już 34 osoby. Najczęściej to bezdomni i ludzie starsi.

Izrael atakuje Syrię

W nocy z 26 na 27 stycznia, siły powietrzne Izraela dokonały nalotu na bazę wojskową, znajdującą się w portowym mieście Latakia w Syrii. Izrael podejrzewa, że Syria może przekazać nowoczesną broń Hezbollahowi. Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Stan wyjątkowy na Ukrainie?

Szefowa resortu sprawiedliwości będzie wnioskowała o stan wyjątkowy w przypadku gdy protestujący nie zwolnią gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy. Gmach ministerstwa został zajęty przez manifestantów dzisiejszej nocy. Protesty rozprzestrzeniają się na cały kraj i w niektórych miastach zostały przez opozycjonistów zajęte urzędy.