MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 28 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-28 12:02:09 | Autor: Jacek Gibel

Wyniki matur już znane. Trzyosobowe in vitro w Wielkiej Brytanii?

Matura 2013 – wstępne informacje

Tegoroczną maturę zdało 81 proc. uczniów, 6% oblało egzaminy więcej niż z jednego przedmiotu. Najlepiej poszło absolwentom liceum ogólnokształcących. Najgorzej uczniowie z liceum i technikum uzupełniających. Najlepsze wyniki – woj. małopolskie, najgorzej – zachodniopomorskie i świętokrzyskie.

 

Rząd Wielkiej Brytanii popiera trzyosobowe in vitro

Wielka Brytania może stać się pierwszym krajem na świecie, który zezwala na zapłodnienie in vitro przy wykorzystaniu DNA od trzech osób. Ma to zmniejszyć ryzyko przenoszenia potencjalnie śmiertelnych chorób mitochondrialnych od matki na dziecko. Przeciwnicy twierdzą, że jest to rozwiązanie nieetyczne.

Zmumifikowany noworodek na strychu

Wrocławska policja znalazła zmumifikowane ciało noworodka na strychu we wsi pod Oławą. W sprawie zatrzymane zostały cztery osoby, w tym matka dziecka. Istnieje podejrzenie, że w budynku mogą znajdować się również zwłoki innych dzieci.

NASA wyprowadziła na orbitę nowy teleskop

NASA pomyślnie wyprowadziła na orbitę nowy teleskop IRIS, za którego pomocą naukowcy będą mogli badać do tej pory mało zbadane obszary Słońca. Teleskop może prześledzić, jak na powierzchni Słońca jest wyrzucana rozżarzona plazma, i pomóc w zrozumieniu przyczyny anomalnego nagrzewania korony słonecznej. – podaje polish.ruvr.ru