MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 28 lipca

Libia Polska prasówka USA

Dodano 2014-07-28 11:14:18 | Autor: Jacek Gibel

Autokar z dziećmi stanął w płomieniach. 38 ofiar starć w Libii. Pożary w Kalifornii.

Autokar z dziećmi stanął w płomieniach

Autokar wiozący 45 dzieci zapalił się na autostradzie A1 między węzłami Włocławek Północ i Ciechocinek, na pasach w kierunku Gdańska. Nikomu nic się nie stało, jednak dwoje dzieci zostało profilaktycznie przewiezionych do szpitala na obserwację. Na miejscu wciąż pracują służby. Kierowcy zostali skierowani na objazd drogą krajową nr 91.

38 ofiar starć w Libii

Co najmniej 38 osób zginęło w starciach pomiędzy oddziałami lojalnymi libijskiemu rządowi i islamskimi bojownikami w mieście Bengazi. Rebelianci zaatakowali siły rządowe w centrum miasta. W ciągu ostatniego tygodnia w walkach w stolicy kraju - Trypolis - zginęło blisko 100 osób, a ponad 400 zostało rannych. Z kraju wycofują się już wojska NATO.

Pożary w Kalifornii

Dwa pożary w amerykańskim stanie Kalifornia zniszczyły 10 domów i doprowadziły do ewakuacji mieszkańców z setek innych zabudowań - donoszą krajowi oficjele. W rejonie Sacramento ogień rozprzestrzenił się na powierzchnię ponad 16 km kwadratowych. Długotrwałe susze spowodowały już ponad 1400 pożarów w Kalifornii w tym roku - dwukrotnie więcej niż zazwyczaj.