MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 28 listopada

Papież Świerzy Tajlandia Wiadomości

Dodano 2013-11-28 11:37:02 | Autor: Emil Kowalski

Pozbawili prądu policję. Następna nowość pontyfikatu Franciszka. Stan Twojego samochodu online! Zmarł Waldemar Świerzy

Pozbawili prądu policję

Do zdarzenia doszło w Tajlandii. Demonstranci odcięli prąd  do kwatery głównej policji i do szpitala policyjnego. Przerwali kable prowadzące do budynku. Jest to czwarty dzień protestów – uczestnicy domagają się ustąpienia rządu premier Yingluck Shinawatry.

Następna nowość pontyfikatu Franciszka

Papież chce walczyć z przypadkami uchylania się od pracy i wprowadza karty do odbijania dla pracowników Watykanu. Wszyscy pracownicy, będą to robić od 1 stycznia 2014 roku. Jedynie najwyżsi rangą będą zwolnieni z tego obowiązku.

Stan Twojego samochodu online!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadzi możliwość sprawdzania danych dotyczących swojego pojazdu tj. OC, przebieg auta, stan techniczny. Będzie to możliwe w Centralnym Systemie Ewidencji Pojazdów i Kierowców po założeniu profilu.

Zmarł Waldemar Świerzy

W wieku 82 lat zmarł grafik popularny na całym świecie Waldemar Świerzy. Był plakacistą i jednym z twórców "polskiej szkoły plakatu" z lat 60-tch i 70-tch. Autor kalendarzy i znaczków pocztowych, ilustracji do książek, okładek płyt. Jego prace są prezentowane na wielu wystawach m.in. w Amsterdamie, Petersburgu. Wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz poza granicami kraju. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość m.in. Grand Prix Toulouse Lautrec w Paryżu. Odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2006 roku.

zdj. Zscout370, Wikipedia