MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 28 października

Meksyk Polska prasówka Ukraina

Dodano 2014-10-28 11:35:58 | Autor: Jacek Gibel

Głosowanie na Ukrainie. Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Kolejna zbiorowa mogiła w Meksyku.

Głosowanie na Ukrainie

Przeliczono już 80% głosów na Ukrainie. W kraju odbyły się wybory parlamentarne do Rady Najwyższej. Według ostatnich doniesień, większość wyborców zagłosowała na Front Ludowy (21,94%) i Blok Petra Poroszenki (21,6%). Trzecie miejsce zajmuje Samopomicz (Samopomoc) mera Lwowa Andrija Sadowego z poparciem 11,06%.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Na autostradzie A4 na wysokości Bochni doszło dziś rano do śmiertelnego wypadku. Kierowca jadący pasem autostrady z Krakowa do Tarnowa uderzył w barierę ochronną i wyleciał z samochodu na przeciwległy pas. Na miejscu pracują straż pożarna, policja i prokuratura. Zablokowane są lewe pasy w obu kierunkach. Utrudnienia na drodze mogą potrwać do kilku godzin.

Kolejna zbiorowa mogiła w Meksyku

Meksykańskie służby poszukujące 43 studentów, którzy zaginęli podczas zeszłomiesięcznych starć z policją, prawdopodobnie odnaleźli kolejną zbiorową mogiłę. Lokalizacja grobu została odkryta dzięki zeznaniom dwóch członków gangu narkotykowego. To już druga zbiorowa mogiła odnaleziona w tym miesiącu - testy DNA wykazały, że ciała w odkrytym wcześniej grobie nie należały do zaginionych studentów.