MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 28 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-28 11:25:46 | Autor: Jacek Gibel

Krótszy tydzień pracy? Więcej bezdomnych w Polsce. Posiedzenie NATO w sprawie Syrii.

NATO w Brukseli w sprawie Syrii

Ambasadorowie zjechali do Brukseli aby dzisiaj po południu, odbyć spotkanie w celu omówienia sytuacji w Syrii. Przedstawiciele 28 krajów członkowskich omówią możliwość interwencji wojskowej w Syrii bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Większa liczba bezdomnych w Polsce

Szacuje się, że w Polsce jest 31 tys. bezdomnych czyli prawie 20% więcej niż dwa lata temu w 2011 roku. Jednym z czynników sprzyjającym wzrostowi osób bez swojego domu, jest pozostawianie ich na bruku poprzez eksmisję. Najbardziej jednak, wpływają na taką sytuację uzależnienia.

Gaz będzie tańszy? Nowy potentant gazowy na rynku polskim

To dosyć optymistyczna wiadomość dla zwykłych konsumentów, gdyż oznacza to zwiększenie konkurencji na rynku paliw. Tym samym, ceny gazu ziemnego mogą nieco zmaleć u poszczególnych dostawców. To jedna ze strategii rynkowych jakie stosują firmy podczas rywalizacji o klienta. Nowym graczem na tym rynku ma być Niemiecki koncern energetyczny RWE.

OPZZ chce krótszego tygodnia pracy

OPZZ postuluje skrócenie tygodnia pracy z 40 do 38 godzin. Zdaniem organizacji, kraje w których ludzie pracują krócej, mają wyższą wydajność i niższą stopę bezrobocia. Polacy spędzają w pracy blisko o 40% godzin więcej niż Niemcy czy Francuzi.