MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-29 11:32:37 | Autor: Jacek Gibel

Wypadki drogowe we Włoszech i Polsce. Egipska plaga w Rosji. Napad na policjantów. 29 ofiar utonięć w Polsce.

Wypadek autobusu we Włoszech

W pobliżu włoskiego miasta Avellino doszło do wypadku autokaru z pielgrzymami. Pojazd runął do wąwozu. Zginęło co najmniej 39 osób, 10 kolejnych jest rannych. Prawdopodobną przyczyną wypadku były niesprawne hamulce.

Droga krajowa nr 92 zablokowana

Na drodze pomiędzy Myszęcinem a Brójcem (Lubuskie) zderzyły się dwa busy. Droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła już objazd przez Międzyrzecz. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze parę godzin. Zdaniem policji, jeden z kierowców zasnął za kierownicą, co spowodowało wypadek.

Szarańcza sieje spustoszenie w Rosji

Południową część Uralu nawiedziła plaga szarańczy. Szkodniki zniszczyły tysiące hektarów pól uprawnych. Straty wynoszą ponad półtora miliarda rubli w każdym z zaatakowanych regionów. Do walki z owadami włączono wojsko i cywilne lotnictwo.

Utonięcia – doniesienia przerażają

Niestety ten weekend był szczególnie tragiczny pod względem utonięć w Polsce. Wg. doniesień, podczas minionego weekendu, w polskich wodach straciło życie 29 osób. Tylko w niedzielę, zginęło 19 „plażowiczów”. Ratownicy i Policja alarmują, że główną przyczyną utonięć jest brawura i alkohol.

Napadli na policjantów

Ok. godz. 4.20 rano, policjanci przejeżdżali obok miejsca gdzie kończył się festyn w Rybnej (Małopolska). Zostali zwyzywani przez dwóch imprezowiczów. Funkcjonariusze zatrzymali się w celu wylegitymowania agresorów. Ci, zamiast podporządkować się, rzucili się z pięściami na nich. Po chwili do bijatyki dołączyło kolejnych 30 uczestników. Na miejsce zostały wezwane posiłki. W rezultacie, jeden z policjantów odniósł rany.