MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 lipca

Argentyna Francja Polska prasówka rekin

Dodano 2014-07-29 11:13:01 | Autor: Jacek Gibel

Plaga rekinów u wybrzeży Francji. Pieszy potrącony przez ciężarówkę. Argentyna na skraju bankructwa.

Plaga rekinów u wybrzeży Francji

Coraz więcej żarłaczy błękitnych pływa w pobliżu francuskich plaż, nawet w wodzie sięgającej do pasa. W niektórych rejonach kraju wchodzenie do morza zostało okresowo zakazane, a władze zaapelowały do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności. Żarłacze błękitne żywią się głównie rybami, ale w sytuacji zagrożenia mogą zaatakować ludzi.

Pieszy potrącony przez ciężarówkę

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Grójec-Warszawa. Na drodze krajowej nr 7 zginął pieszy potrącony przez samochód ciężarowy. Mężczyzna zmarł na miejscu. Ruch w kierunku Warszawy odbywa się jednym pasem. Mazowiecka policja bada okoliczności zdarzenia.

Argentyna na skraju bankructwa

Południowoamerykańskie państwo po raz drugi w ciągu 12 lat może zostać bankrutem. Jutro mija termin, w którym rząd powinien porozumieć się z wierzycielami ws. spłaty zadłużenia kraju. Tzw. "sępie" fundusze hedgingowe zainwestowały w argentyńskie papiery wartościowe po wielkim kryzysie z lat 2000-2002. Teraz starają się na drodze prawnej odzyskać całość należnych im pieniędzy. Zeszłotygodniowe rozmowy z przedstawicielami funduszy nie doprowadziły do zażegnania problemu.