MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 listopada

Indie kometa Kraków Pyton Wiadomości

Dodano 2013-11-29 11:22:34 | Autor: Emil Kowalski

Strzały w szpitalu w Krakowie. Znikła kometa dziesięciolecia. Pyton połknął człowieka. Dzisiaj jest wigilia św. Andrzeja.

Strzały w szpitalu w Krakowie

W szpitalu psychiatrycznym im. Babińskiego w Krakowie, w nocy doszło do strzelaniny. Próbowano zastrzelić przestępcę Janusza K., pseudonim "Bokserek", który jest na obserwacji w tym szpitalu. Próbowano go zabić gdy był w toalecie, gdzie zza okna strzelano.

Znikła kometa dziesięciolecia

Kometa ISON, odkryta rok temu przez rosyjskiego astronautę Artioma Nowiczonka i jego kolegę z Białorusi Witalijem Newskim, nie wytrzymała zbliżenia ze Słońcem i uległa zniszczeniu. Teleskopy odnotowały w głowie ciała niebieskiego rozmazany obłok pyłu zamiast jasnego jądra.  – polish.ruvr.ru

Pyton połknął człowieka

W Indiach doszło do niecodziennego wydarzenia. Wielki Pyton najpierw zadusił człowieka a następnie go połknął. Ofiara węża była całkiem pijana i nieprzytomna. Zdarzenie miało miejsce w przyciągającym turystów stanie Keral, sąsiadującym z Goa.

Dzisiaj jest wigilia św. Andrzeja

Podczas wigilii są organizowane wróżby, które dotyczą odgadywania przyszłości, w tym – z kim panna się ożeni.. Są to tzw. Andrzejki. Tradycja została rozpowszechniona w Europie już w XII wieku. W Polsce pojawiła się w wieku szesnastym. 

zdj. Lollencja, Wikipedia