MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-29 11:02:46 | Autor: Jacek Gibel

Huragan zbiera żniwa. System viaTOLL z nieprawidłowościami, ale pozytywnie oceniony. Mężczyzna spłonął w Aleksandrowie Łódzkim.

Coraz więcej ofiar huraganu

Już czternaście osób zginęło w wyniku huraganu i ulewnych deszczów, które od weekendu przetaczają się nad Europą. Najwięcej, bo aż siedem ofiar odnotowano w Niemczech. Cztery osoby zginęły w Wielkiej Brytanii, a po jednej w Danii, Francji i Holandii. Wichury przesuwają się w kierunku wschodnim.

ViaTOLL niebezpieczny dla kierowców

NIK informuje: Do wykonania części bramownic drogowej sieci poboru opłat viaTOLL wykorzystano materiały niespełniające norm, dopuszczone do obrotu na podstawie sfałszowanych świadectw odbioru. To zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców. Kontrolerzy ustalili, że około 100 bramownic systemu nie spełnia norm. Mimo nieprawidłowości, wykonanie systemu uzyskało pozytywną ocenę od Inspekcji.

Aleksandrów Łódzki: mężczyzna spłonął w krzakach

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny odnalezionego przy ul. Łąkowej, który w tajemniczych okolicznościach spłonął w zaroślach. Zgłoszenie zostało przyjęte wczoraj rano. Personalia ofiary nie są jeszcze znane, policja nie wyklucza też udziału osób trzecich.