MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-29 11:27:47 | Autor: Jacek Gibel

Rosyjscy politycy w damskiej bieliźnie. Wirus na Facebooku. Ulewy w Mali - są ofiary. Francja dołączy do interwencji w Syrii.

Wypadek autobusu w Kenii

41 osób zginęło w wypadku autobusu, do którego doszło w Kenii. Kolejne 33 zostały ranne. Do wypadku doszło w drodze z Nairobi do Homa Bay. Według policji, kierowca pojazdu stracił panowanie na zakręcie. Możliwe, że autobus był przepełniony.

Putin i Miedwiediew w bieliźnie

Rosyjska policja zarekwirowała obraz Konstantina Altunina przedstawiający Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa w damskiej bieliźnie. Obraz wystawiony był w muzeum w Sankt Petersburgu. Funkcjonariusze twierdzą, że dzieło jest niezgodne z prawem. Malarzowi grozi do roku pozbawienia wolności.

Francja przyłączy się do interwencji w Syrii

Dowództwo marynarki wojennej Francji, podjęło decyzję o wysłaniu fregaty „Chevalier Paul”, która dołączy do okrętów operacyjnych na Morzu Śródziemnym. W grupie ofensywnej są już okręty USA i Wlk. Brytanii. Decyzja o ataku na Syrię wciąż wisi na włosku ale jest coraz bardziej realna.

Wirus na Facebooku

W serwisie społecznościowym Facebook pod postacią wideo od przyjaciół rozprzestrzeniane jest złośliwe oprogramowanie z prędkością 40000 ataków na godzinę. Ucierpiało już ponad 800000 użytkowników przeglądarki Google Chrome – donoszą media.

Jak wykazali włoscy eksperci, użytkownik otrzymuje link do wideo na Facebooku, gdzie został rzekomo oznaczony przez swoich przyjaciół, w e-mailu lub wiadomości osobistej w sieci społecznościowej. Klikając w link i pobierając zainfekowany programu, aby wyświetlić wideo, użytkownik automatycznie udziela hakerowi dostępu do wszystkich swoich danych.

Google i Facebook są już świadome tego, co się dzieje i „oczyszczają” linki od złośliwego oprogramowania. – podaje serwis Głos Rosji

W Mali utonęło 24 osób podczas ulewnych deszczów

Mali – Bamako. W tym rejonie przeszły intensywne ulewy. Wezbrały wody rzeki Niger, która przepływa przez miasto. Wylewające się wody zalały kilka dzielnic. W dzielnicach tych utonęło co najmniej 24 osoby z tym, że ich liczba nie jest jeszcze oficjalna.