MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 29 stycznia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2014-01-29 11:17:03 | Autor: Jacek Gibel

Nowy kanał dla dzieci już od 15 lutego. Norwegia zainteresowana kolebką Solidarności. Groźny pył w Zakopanem. Turyści zagrożeni.

Nowy kanał dla dzieci już od 15 lutego

15 lutego ruszy kanał TVP ABC, przeznaczony dla najmłodszych telewidzów. TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym takie pozycje jak "Miś Uszatek", "Pszczółka Maja" czy "Bolek i Lolek". Nie zabraknie też programów edukacyjnych, choćby Pana Tik-Taka.

Norwegia zainteresowana kolebką Solidarności

Norweski Kleven Verft zainteresowany jest Stocznią Gdańską. Niedługo ma zostać przeprowadzone due dilligence (kompleksowa analiza sytuacji Stoczni), a już w marcu Norwegowie mogą podjąć decyzję w sprawie zaangażowania kapitału w polską spółkę.

Groźny pył w Zakopanem. Turyści zagrożeni

Departament środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wydał komunikat, w którym ogłosił, że w ciągu najbliższych trzech dni poziom pyłu PM10 w Zakopanem może przekroczyć poziom dopuszczalny. Zwłaszcza dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze nie powinny przebywać zbyt długo na otwartym powietrzu. Pył PM10 to mieszanina drobnych cząstek pochodzących m.in. ze spalania węgla i spalin samochodowych.