MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 2 lipca

Afganistan białystok Polska prasówka Tatry

Dodano 2014-07-02 11:21:05 | Autor: Jacek Gibel

Samobójczy atak w Afganistanie. Poszukiwania grotołazów w Tatrach. Epidemia w Białymstoku?

Samobójczy atak w Afganistanie

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w stolicy Afganistanu, Kabulu. W ataku zginęło 8 oficerów wojskowych, rannych zostało także 13 osób, w tym cywile. Mężczyzna zdetonował ładunki wybuchowe w pobliżu wojskowego busa niedaleko lokalnego uniwersytetu. Do ataku przyznali się talibowie.

Poszukiwania grotołazów w Tatrach

Ratownicy TOPR rozpoczęli akcję poszukiwawczą dwójki grotołazów, którzy nie wyszli dziś rano z Jaskini Czarnej w Tatrach. Mieli oni opuścić jaskinię przed tzw. "godziną alarmową", której przekroczenie wiąże się, ze względów bezpieczeństwa, z powiadomieniem służb ratunkowych. W tym przypadku, ustalona ona została na 6 rano. Grotołazów szuka 12 ratowników TOPR.

Epidemia w Białymstoku?

Tylko w ciągu ostatniej doby do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku zgłosiło się kilkanaście osób z podejrzeniem wirusowego zapalenia opon mózgowych. Placówka wprowaziła już zakaz odwiedzin na oddziałach zakaźnych. W mieście może być nawet setka chorych dzieci. W czerwcu na zapalenie opon mózgowych zachorowało aż 90 osób - kilkanaście razy więcej niż przez cały ubiegły rok.