MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 2 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-02 11:21:03 | Autor: Jacek Gibel

Polak zdobywa ośmiotysięcznika na nartach. Podejrzany o pedofilię ksiądz znaleziony. Zderzenie samochodu z cysterną koło Trzebnicy.

Polak zdobył szczyt w Himalajach

Andrzej Bargiel dotarł na szczyt Sziszapangmy w Himalajach. Tym samym stał się pierwszym Polakiem, który zdobył ośmiotysięcznika na nartach. Bargiel stanął na szczycie o 13:12 miejscowego czasu. Wyprawa Polaka rozpoczęła się 5 września. Jej celem było zdobycie szczytu i zjazd na nartach z wierzchołka góry.

Ks. Gil odnaleziony

Policja odnalazła poszukiwanego listem gończym przez Interpol ks. Wojciecha Gila. Duchowny podejrzewany jest o wykorzystywanie seksualne dzieci. Policja nie aresztowała jednak księdza, a tylko poinformowała o jego miejscu pobytu Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Wypadek w Dolnośląskiem

W miejscowości Prusice koło Trzebnicy samochód zderzył się z cysterną, która następnie stanęła w ogniu. Strażacy opanowali już pożar. Pod cysterną uwięziony jest samochód - prawdopodobnie karetka pogotowia. Obecnie trwa schładzanie cysterny, aby ratownicy mogli dostać się do uwięzionego pod nią pojazdu. Droga, na której doszło do wypadku, jest całkowicie zamknięta.