MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 2 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-02 11:47:44 | Autor: Jacek Gibel

Mordercy Danielka usłyszą wyrok. Rekordowe upały na... Grenlandii. Pożar w Soli. Mieszkańcy wracają do miasta po awarii elektrowni atomowej.

Rodzice-zabójcy Daniela będą sądzeni

Dziś ma dojść do ogłoszenia wyroku w głośnej sprawie Daniela Pelki. 4-latek był głodzony, bity i karmiony solą przez rodziców. Sąd uznał ich winnych morderstwa. Pod koniec życia chłopiec ważył zaledwie 10 kilogramów.

Grenlandia najcieplejsza w historii

Temperatury na Grenlandii sięgają 25 stopni. 30 czerwca słupek rtęci sięgnął 25.9 stopnia Celsjusza, najwyżej od 1958 roku, kiedy zaczęto rejestrować temperatury na wyspie. Taka pogoda ma się utrzymać jeszcze przez pewien czas.

Fukushima – powrót mieszkańców

350 mieszkańców miasta Tamura, znajdującego się w promieniu 20-kilometrowej strefy ewakuacyjnej, utworzonej po awarii elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimy, otrzymało zgodę na powrót do swoich domów. Na razie mieszkańcy otrzymali zgodę na 3-miesięczny pobyt.

Zostaną zamknięte amerykańskie ambasady

Siedziby dyplomatyczne USA w takich krajach jak: Bahrajn, Izrael, Jordania, Kuwejt, Libia, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Jemen, Afganistan i Bangladesz, zostaną zamknięte na czas nieokreślony. O decyzji rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu Marie Harf. Władze amerykańskie, twierdzą, że te ambasady są zagrożone lecz nie podano dokładnie o co chodzi.

5 osób rannych w pożarze w Soli

Ogień pojawił się warsztacie stolarskim w Soli (koło Żywca). Ranne osoby to trzy dziewczynki i dwie kobiety ( w tym jedna niepełnosprawna). Nic im nie zagraża, dotknęło je lekkie zatrucie tlenkiem węgla. W piwnicy domu rodzinnego stolarni, zapaliły się tam śmieci.