MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 2 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-02 11:21:53 | Autor: Jacek Gibel

Bilans drogowy ostatniego weekendu. PKP zmienia rozkłady jazdy. Polacy pomagają syryjskim uchodźcom.

310 wypadków w ostatni weekend wakacji

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, w ostatni weekend wakacji doszło do 310 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 364 zostało rannych. Oznacza to, że przez ostatnie dwa miesiące liczba wypadków drogowych osiągnęła niemal 6000. Przed rokiem ten wskażnik był wyższy o ponad 1000.

Polacy pomagają uchodźcom z Syrii

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej udzieliło wsparcia ponad 600 syryjskim rodzinom, które uciekły do Libanu. Uchodźcy, dzięki pomocy polskiego MSZ, mają zapewniony dach nad głową. W kraju w zasadzie nie ma obozów dla uchodźców, dlatego uciekinierzy muszą albo wynajmować mieszkania, albo mieszkać kątem u libańskich rodzin.

Kolejny okręt amerykański dołączy do floty przy granicy syryjskiej

Do tworzonej floty interwencyjnej, która to ma podjąć działania wojskowe podczas ewentualnego ataku na Syrię, dołączył atomowy lotniskowiec Nimitz. Lotniskowcowi towarzyszą 4 niszczyciele i krążownik. Brygada wypłynęła z Morza Arabskiego w kierunku Morza Śródziemnego.

PKP zmienia rozkłady jazdy

Od dzisiaj należy sprawdzać rozkłady jazdy kolei PKP. Planowane zmiany właśnie wchodzą w życie. Powodem są remonty na niektórych trasach: Warszawa – Łódź, ze stolicy do Trójmiasta, z Krakowa do Rzeszowa i z Wrocławia do Poznania. Kolejne zmiany czekają pasażerów 20 października.