MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 30 czerwca

Polska prasówka Śląsk Włochy

Dodano 2014-06-30 11:20:05 | Autor: Jacek Gibel

Ulewy na Śląsku. Śmiertelny wypadek w Chodzieży. 30 ciał na łodzi z imigrantami.

Ulewy na Śląsku

Ponad 100 razy interweniowali od wczoraj śląscy strażacy. Nad województwem rozpętały się ulewy i silne wiatry. Trudna sytuacja była m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku i Rudzie Śląskiej. Służby kryzysowe poinformowały, że poziom wody w rzekach może osiągnąć w niektórych miejscach nawet stany alarmowe. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra.

Śmiertelny wypadek w Chodzieży

Raivo Peetsman, 22-letni sportowiec z Estonii, zmarł w wyniku obrażeń odniesionych podczas Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie OSY-400, odbywających się w Chodzieży. W niedzielę w łódź Estończyka wjechał Amerykanin Michael Akerstrom. Estończyk został przewieziony do szpitala, ale mimo kilkugodzinnej walki o życie, nie udało się go uratować. Akerstrom nie odniósł poważniejszych obrażeń w wypadku. Policja bada okoliczności zdarzenia.

30 ciał na łodzi z imigrantami

Włoska marynarka znalazła około 30 ciał na łodzi rybackiej z setkami imigrantów płynącymi od wybrzeży północnej Afryki na Sycylię. Zmarli najprawdopodobniej zostali zaduszeni. Łódź, wioząca około 600 osób, została odholowana do miejscowości Pozzallo na Sycylii. O wypadku dowiedziały się na miejscu służby ratownicze, wysłane by pomóc w ucieczce pasażerów prawdopodobnie tonącej łodzi.