MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 30 września

Brazylia finanse Polska prasówka

Dodano 2014-09-30 11:21:23 | Autor: Jacek Gibel

Nowe, prorodzinne podatki? Napad na brazylijski hotel. Policja poszukuje sprawców napadu w Policach.

Nowe, prorodzinne podatki?

20 procent mniej podatku na trzecie i kolejne dziecko - takie zmiany rozpatrywać dziś będzie rząd podczas posiedzenia. Jak wyjaśnia minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, ma to być ułatwienie możliwości skorzystania z istniejącej ulgi rodzinom, które mają zarobki nie przekraczające 66 tysięcy rocznie.

Napad na brazylijski hotel

Uzbrojony mężczyzna przez niemal siedem godzin przetrzymywał zakładników w brazylijskim hotelu w stolicy kraju, Brasilii. Negocjatorom udało się jednak zmusić go do poddania się. Mężczyzna został już przewieziony na posterunek policji celem przesłuchania. Jak donoszą media, napastnik prawdopodobnie jest osobą z zaburzeniami psychicznymi. Żadnemu z zakładników nic się nie stało.

Policja poszukuje sprawców napadu w Policach

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy obrabowali salon jubilerski w Policach pod Szczecinem. Opublikowano już portrety pamięciowe napastników. Z salonu wykradziono biżuterię wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Osoby, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na portretach bądź są w stanie pomóc w rozwiązaniu sprawy, proszone są o kontakt z policją  - KPP w Policach nr tel. 91 4247 511 lub 997 lub 112.