MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 31 grudnia

Brazylia demonstracje Turski Wiadomości

Dodano 2013-12-31 11:35:54 | Autor: Emil Kowalski

Zmarł Andrzej Turski. Pobite niemowlę walczy o życie. Pediatra chciał leczyć dzieci po pijaku. Ludzie wyszli na ulice Buenos Aires.

Zmarł Andrzej Turski

Dzisiaj w wieku 70 lat zmarł dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Turski. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu". Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Zmagał się od lat z cukrzycą, przeszedł także długą walkę z rakiem.

Pobite niemowlę walczy o życie

W Białki Tatrzańskiej, pijany ojciec pobił swoje dziecko. Trzymiesięczny chłopczyk trafił do szpitala pediatrycznego w Prokocimiu. Ojciec został aresztowany i odesłany do izby wytrzeźwień. Chłopiec ma wstrząs mózgu i liczne urazy głowy. Jest przy nim matka. W rodzinie już wcześniej nie było spokojnie.

Pediatra chciał leczyć dzieci po pijaku

Pijany lekarz - pediatra, który miał dyżur na Izbie Przyjęć w Świnoujściu, został zatrzymany przez policję podczas pracy. Fakt zauważyli pacjenci, którzy przyszli na wizytę lekarską ze swoim 2-miesięcznym dzieckiem. 55-letni lekarz miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

Ludzie wyszli na ulice Buenos Aires

Demonstranci zablokowali ulice brazylijskiego Buenos Aires. Protestują przeciwko przerwom w dostawach prądu w tym mieście. Problemy takie trwają już dwa tygodnie. Protestujący podpalili opony. Ruch w mieście jest sparaliżowany. Powodem przerw dostaw energii są upały. Nie wytrzymują stare instalacje.