MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 31 lipca

Indie Polska praca prasówka prawo

Dodano 2014-07-31 11:15:30 | Autor: Jacek Gibel

Zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych. Lawina błotna w Indiach. Groźny wypadek w Jastarni.

Zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych

Sejm przyjął nowelizację ustawy o zamówieniach publicznych. Cena przestanie być jedynym kryterium wyboru, a pracownicy mają być zatrudniani na umowę o pracę. "Zamawiający będzie miał możliwość opisania w specyfikacji wymagań dotyczących tzw. klauzul społecznych, w tym możliwości dopuszczenia zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia publicznego, jeżeli jest to uzasadnione przedmiotem tych czynności" – mówi Dariusz Ziembiński, ekspert Grupy Doradczej KZP, specjalista prawa zamówień publicznych. Za przyjęciem nowelizacji było 295 posłów, 148 wstrzymało się. Nikt nie głosował przeciwko nowelizacji.

Lawina błotna w Indiach

Co najmniej 18 osób zginęło w wyniku lawiny błotnej, która zeszła w środę na wioskę Ambegaon w Indiach. Bilans ofiar jest prowizoryczny, na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. Zasypane zostało też 70 domów, a ponad 150 uległo poważnemu zniszczeniu. W akcji poszukiwania ciał służbom pomagają mieszkańcy okolicznych wsi.

Groźny wypadek w Jastarni

Pięć osób zostało rannych w wypadku w Jastarni, na drodze w kierunku Helu. Na drodze wojewódzkiej nr 216 zderzyły się trzy samochody. Najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Na drodze panuje ruch wahadłowy. Na miejscu jest straż pożarna i policja, wyjaśniająca przyczyny kraksy.